KOMPLEXNÍ PÉČE

Komplexní péče? O co jde, k čemu  a hlavně pro koho je něco takového vhodné?

Docela často se u nových klientů setkávám se situací, kdy mi klient zavolá s tím, že má dlouhodobě zdravotní potíže různého rázu (závratě, bolesti při pohybu, ale mnohdy i v klidu, vyzařování bolesti do periferií atd.), zkrátka na co si jen lze vzpomenout. Ovšem rovněž velmi častá je situace, kdy takový klient absolvoval nejrůznější možná vyšetření a nakonec je klientovi lékařem doporučeno, že by mohl "zkusit" masáže. Často takový klient bere spoustu léků a doplňků stravy od Magnézia až po medikamenty na ředění krve a další "dobroty". Fakt, že by klient mohl zkusit nějaké ty masáže je v podstatě často jakousi poslední štací, kdy už lékaři neví co dělat. Takový je můj pocit pokaždé, po rozhovoru s klientem. Je ale nutné, aby se klienti či pacienti (mám raději pojmenování klient) uchylovali k masážím jako k poslední možnosti? Nebylo by lepší těmito procedurami doplňovat léčbu po absolvování potřebných vyšetření a vyloučení závažných onemocnění nebo je pojmout jako prevenci, než nastanou nějaké potíže?

Ano prvotní vyšetření je zajisté zapotřebí. Pakliže jsou vyloučena onemocnění, kdy je působení maséra či terapeuta nežádoucí, lze péči o takového klienta pojmout komplexně. Řekl bych, že je to často ta nejlepší cesta.

Co znamená KOMPLEXNĚ? Projdu s klientem kompletní anamnézu, vypracuji kompletní zdravotní dotazník, abych měl základ pro další práci. Provedu diagnostiku na základě informací ze zdravotního dotazníku a to podrobně počínaje tím jak klient dýchá a zda správně dýchá, protože to je velmi často základem pro další práci.

K čemu taková KOMPLEXNÍ PÉČE je? Velmi často si klient stěžuje na nějaké bolesti a rovněž velmi často se masér zaměřuje na ono bolavé místo. Tím ale není řešena příčina, ale pouze následek. Velmi často je problém jinde, než kde to právě bolí. Proto je zapotřebí komplexního přístupu a začít od základu a na tomto základu plánovat a aplikovat všechny procedury. Jedná se tedy o dlouhodobou péči, kde jedno navazuje na druhé, nikoliv o jednotlivé, nahodilé procedury.

Pro koho je KOMPLEXNÍ PÉČE určena? Psal jsem zde o klientech pro něž je pozvání maséra či návštěva masážního studia jakousi poslední šancí, jak se zbavit potíží. Komplexně lze ale přistupovat ke klientům už v rámci prevence. Řekl bych, že se tímto přístupem pro klienta ještě víc znásobí účinek a celkový přínos doporučených procedur. Komplexní péče mohou využít běžní klienti ale i sportovci, kteří hledají pravidelnou péči, která má jistou návaznost a napomáhá k udržení zdravotního stavu a ke zvýšení jejich výkonu či pomáhá řešit stavy po zranění.

Péči, kterou jsem zde popsal nabízím všem klientům, kteří mají zájem o dlouhodobou spolupráci.

Více na webu: www.mobilni-masaze-melka.eu

12.8.2017 Aleš Melka

Zpět na blog